Aktualności

Remis z Chojniczanką

28/04/2021

W 30. kolejce sezonu 2020/21 nasza drużyna zremisowała z wyżej notowaną Chojniczanką Chojnice. Dla podopiecznych trenera Marka Saganowskiego był to jedenasty podział punktów w obecnych rozgrywkach.

Do przerwy goście prowadzili 1:0. Pierwsze poważne ostrzeżenie "Motorowcy" otrzymali od rywali w 30. minucie, gdy obramowanie bramki Sebastiana Madejskiego obił Paweł Czajkowski. Pięć minut później Chojniczanka wyszła na prowadzenie. Do siatki trafił Adam Ryczkowski, który wykończył składną akcję swojego zespołu sprytnym strzałem, tuż po wejściu w pole karne.

Nie minął nawet kwadrans po zmianie stron, a żółto-biało-niebiescy odrobili straty z nawiązką. Do wyrównania doprowadził Rafał Król, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Czajkowskiego na Tomaszu Swędrowskim. Po 240 sekundach nasz zespół wygrywał 2:1 za sprawą pięknego gola z rzutu wolnego autorstwa "Swędra".

W 65. minucie znów był remis, a swoją drugą bramkę zdobył Ryczkowski. Zawodnik drużyny gości wpisał się na listę strzelców, wykańczając z dużym spokojem dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Ekipa z Chojnic miała w kolejnych fragmentach szanse na odzyskanie prowadzenia, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Ostatecznie rozgrywane w szybkim tempie widowisko na Arenie Lublin zakończyło się podziałem punktów.

Motor Lublin - Chojniczanka Chojnice 2:2 (0:1)
Bramki: R. Król 53 (z rzutu karnego), Swędrowski 57 - Ryczkowski 35, Mikołajczak 65

Motor: Madejski - Wójcik (80 Pakulski), Cichocki (74 Ceglarz), Grodzicki, Wawszczyk, Moskwik, Bednarczyk (46 M.Król), Swędrowski, R. Król, Rak, Świderski

Chojniczanka: Sokół - Czajkowski, Grolik, Bartosiak, Mudra, Ryczkowski, Kona, Ziętarski, Klichowicz (75 Napolov), Mikołajczak (74 Rakowski), Skrzypczak (84 Nowak)

Żółte kartki: Swędrowski - Czajkowski

Sędziował: Paweł Dziopak (Tychy)