Remisujemy z GKS-em Tychy 1:1

01/04/2024

W meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin zremisował z GKS-em Tychy 1:1. Bramkę dla zespołu Mateusza Stolarskiego zdobył Sebastian Rudol. Mecz ten, rozegrany w Poniedziałek Wielkanocny, obejrzało na Arenie Lublin 5989 widzów.

Już na samym początku spotkania zrobiło się gorąco pod bramką gości, gdy w pole karne odważnie przedarł się Michał Król. Jego centrę złapał jednak Maciej Kikolski. Kolejne minuty również należały do żółto-biało-niebieskich, którzy byli dużo aktywniejsi w ofensywie. W 19. minucie to tyszanie stworzyli sobie dobrą okazję, ale strzał Bartosza Śpiączki trafił w boczną siatkę.

W 32. minucie Motorowcy otworzyli wynik spotkania. Dośrodkowanie z prawej strony Marcela Gąsiora zgrał głową Arkadiusz Najemski, a piłkę w bramce umieścił Sebastian Rudol. W doliczonym czasie gry jeszcze raz podopieczni trenera Stolarskiego byli blisko zdobycia gola, gdy podanie Samuela Mráza próbował wykończyć piętką Piotr Ceglarz, ale ostatecznie po zamieszaniu w polu karnym piłka wyszła na rzut rożny. W związku z tym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla Motoru.

Drugą część spotkania mocniej rozpoczęli tyszanie szukający wyrównującego trafienia, które w końcu znaleźli w 56. minucie. Dokładne zgranie Bartosza Śpiączki wykorzystał Mateusz Radecki. W kolejnych minutach podopieczni trenera Banasika dalej wysoko pressowali, ale i żółto-biało-niebiescy szukali swoich okazji.

Już w doliczonym czasie swoją miał Kacper Śpiewak po doskonałym prostopadłym podaniu Bartosza Wolskiego, ale w sytuacji sam na sam dobrze zachował się Maciej Kikolski. Do końca wynik już się nie zmienił i oba zespoły podzieliły się punktami.

Arena Lublin, 1 kwietnia 2024 r., godz. 17:30

Motor Lublin 1:1 GKS Tychy

Bramki: 1:0 Sebastian Rudol 32’, 1:1 Mateusz Radecki 56’

Motor Lublin: Kacper Rosa – Paweł Stolarski (83’ Filip Wójcik), Sebastian Rudol, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz – Bartosz Wolski, Marcel Gąsior (63’ Mathieu Scalet), Kacper Wełniak (75’ Kamil Wojtkowski) – Michał Król (83’ Mariusz Rybicki), Samuel Mráz (63’ Kacper Śpiewak), Piotr Ceglarz

GKS Tychy: Maciej Kikolski – Jakub Budnicki, Nemanja Nedić, Marko Dijaković – Krzysztof Machowski, Marcin Szpakowski (46’ Wiktor Żytek), Norbert Wojtuszek (81’ Jakub Bieroński), Dominik Połap (33’ Jakub Tecław) – Daniel Rumin (46’ Mateusz Radecki), Julius Ertlthaler (71’ Przemysław Mystkowski) – Bartosz Śpiączka

Żółte kartki: Ceglarz, Stolarski, Wójcik – Radecki, Budnicki, Machowski