Aktualności

Rozpoczynamy ligowy maraton

02/04/2021

Po nieco ponad dwóch tygodniach przerwy "Motorowcy" wrócą do walki o punkty w eWinner II lidze. W sobotę na Arenę Lublin zawita Śląsk II Wrocław. Początek meczu o godzinie 15:15.

Po pewnym zwycięstwie z Wigrami 3:0, drużyna z Wrocławia przyjedzie do Lublina z chęcią podtrzymania dobrej dyspozycji. Ekipa prowadzona przez trenera Piotra Jawnego zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów, tracąc trzy oczka do lokaty gwarantującej grę w barażach na koniec sezonu. Jak dotąd rezerwy ekstraklasowego Śląska zanotowały dziewięć zwycięstw, pięć remisów i osiem porażek. Co ciekawe, zielono-biało-czerwoni po trzy punkty sięgali częściej na wyjazdach, aniżeli na własnym stadionie.

- Przed nami mecz o stawkę i pracujemy, żeby iść za ciosem oraz zdobywać kolejne punkty - mówi Rafał Grodzicki, obrońca naszego zespołu. - Śląsk to bardzo mocny rywal, który regularnie punktuje. Grają młodą drużyną, dobrze czują się z piłką przy nodze. Chcemy budować na Arenie swoją twierdzę i wygrywać każdy kolejny mecz, dlatego zrobimy wszystko, aby w sobotę cieszyć się z kompletu oczek - dodaje.

W rundzie jesiennej mecz pomiędzy Motorem i Śląskiem II zakończył się remisem 1:1. Gola dla lubelskiej drużyny zdobył wtedy Tomasz Swędrowski. Dla wrocławian trafił Fabian Piasecki.

- Nasz najbliższy rywal to bardzo solidny zespół, co pokazuje ligowa tabela - przyznaje pomocnik naszego zespołu, Sławomir Duda. - Druga drużyna Śląska gra wieloma młodymi chłopakami, wzmacnianymi doświadczonymi zawodnikami z pierwszej drużyny. Na pewno czeka nas trudne spotkanie, ale mamy plan na ten mecz i wierzymy, że wszystko pójdzie po naszej myśli - kończy.

Mecz z ekipą z Wrocławia zostanie rozegrany przy pustych trybunach. Bezpłatną relację z Areny Lublin zobaczycie TUTAJ.

Sobotnie spotkanie będzie początkiem niezwykle intensywnego kwietnia, podczas którego nasza drużyna rozegra aż siedem ligowych kolejek. Pełny harmonogram "Motorowców" na rozpoczęty miesiąc prezentuje się następująco:

sobota, 3 kwietnia, godz. 15:15 - domowy mecz ze Śląskiem II Wrocław
środa, 7 kwietnia, godz. 17:00 - zaległy domowy mecz ze Skrą Częstochowa
sobota, 10 kwietnia, godz. 18:00 - wyjazdowy mecz z KKS 1925 Kalisz
środa, 14 kwietnia, godz. 18:00 - domowy mecz z Wigrami Suwałki
środa, 21 kwietnia - zaległy wyjazdowy mecz z Garbarnią Kraków
sobota, 24 kwietnia, godz. 18:00 - wyjazdowy mecz z Bytovią Bytów
środa, 28 kwietnia, godz. 17:00 - domowy mecz z Chojniczanką Chojnice

Przypominamy najciekawsze fragmenty jesiennego starcia obu drużyn we Wrocławiu:

SKRÓT | Śląsk II Wrocław - Motor Lublin | 30.09.2020

2 min 35 sek
Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partner strategiczny


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii