Sokół odleciał z porażką

01/05/2022

Nasza drużyna pokonała w meczu 31. kolejki Sokoła Ostróda 5:0. To pierwsze zwycięstwo różnicą pięciu bramek w obecnym sezonie.

W pierwszej połowie padły dwa gole. Wynik otworzył Piotr Ceglarz, który precyzyjnie wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Na 2:0 podwyższył Adam Ryczkowski. Skrzydłowy żółto-biało-niebieskich otrzymał świetne podanie od Tomasza Swędrowskiego i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się wprowadzeni z ławki Tomasz Kołbon i Michał Fidziukiewicz, a także Damian Sędzikowski. Trzeba odnotować, że od 65. minuty rywale grali w osłabieniu, po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Ernesta Dzięcioła.

Motor Lublin - Sokół Ostróda 5:0 (2:0)
Bramki: Ceglarz 6, Ryczkowski 22, Kołbon 77, Sędzikowski 78, Fidziukiewicz 89

Motor: Madejski - Wójcik, Błyszko, Najemski, Moskwik, Świeciński, Swędrowski (71 Kołbon), Ceglarz (64 Kosecki), Sędzikowski (80 Polak), Ryczkowski (80 Mandricenco), Firlej (71 Fidziukiewicz)

Sokół: Rabin - Klimek, Słupski (46 Wojtyra), Kurowski, Skórecki, Mysiorski (81 Malinowski), Święty (76 Rugowski), Rogala (46 Dymerski), Turek, Sobotka (46 Montero), Dzięcioł

Żółte kartki: Najemski - Turek, Dzięcioł (dwie)

Czerwona kartka: Dzięcioł (65. min - za drugą żółtą)

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce)