Aktualności

Szansa dla klubowej młodzieży

11/01/2022

Od początku zimowych przygotowań z pierwszym zespołem trenuje trzech piłkarzy wyróżniających się w ostatnim czasie w Motorze II Lublin oraz drużynach juniorskich. Są to: Arkadiusz Bednarczyk, Mikołaj Kosior oraz Marcel Złomańczuk. Wszyscy pochodzą z naszego regionu.

Arek urodził się 11 października 2002 roku. Ten środkowy pomocnik z Motorem związany jest od dzieciństwa i przechodził w naszym klubie przez wszystkie szczeble swojej przygody z piłką. W pierwszej drużynie zadebiutował w wyjazdowym meczu Regionalnego Pucharu Polski z Powiślakiem Końskowola w październiku 2019 roku, strzelając wówczas bramkę na 5:0. W ubiegłym sezonie zagrał w dwóch meczach eWinner II ligi. W pierwszej części obecnej kampanii wystąpił w 16 spotkaniach czwartoligowego zespołu rezerw, którego jest kapitanem. Jesienią zdobył sześć goli.

Mikołaj to piłkarz z rocznika 2003, grający najczęściej w linii ataku lub na skrzydle. Do naszego klubu trafił w 2018 roku z LKS Skrobów, którego jest wychowankiem. W rundzie jesiennej obecnego sezonu zagrał w 15 spotkaniach hummel IV ligi, w których strzelił cztery gole. Dobre występy w Motorze II sprawiły, że trener Marek Saganowski zapraszał go na treningi "jedynki" jeszcze w ubiegłym roku.

Najmłodszy z całej trójki Marcel będzie 9 lutego świętował 17. urodziny. Ten zawodnik mierzący blisko 190 cm wzrostu może grać zarówno na pozycji środkowego obrońcy, jak i defensywnego pomocnika. Do Motoru dołączył cztery lata temu z lubelskiego Widoku. Podczas minionej rundy zanotował dwa mecze w drużynie rezerw, trzy spotkania w zespole U-17 w Centralnej Lidze Juniorów oraz dwa występy w reprezentacji Polski do lat 17.

- Decyzję o dokooptowaniu tych graczy podjęliśmy po rozmowach ze sztabem szkoleniowym rezerw oraz dyrektorem klubowej akademii. Mam nadzieję, że ci zawodnicy się przebiją i pokażą umiejętności, które widzieliśmy w meczach, gdy ich obserwowaliśmy jesienią. Trzymam za nich kciuki - przyznaje trener Marek Saganowski.

Wróć do aktualności

Rozgrywki

Sponsorzy

Partner strategiczny


Sponsorzy główni


Partnerzy główni


Partnerzy techniczni


Sponsorzy akademii


Partnerzy akademii