Wypowiedź trenera Gonçalo Feio przed meczem z GKS-em Tychy

15/09/2023

Przed niedzielnym, wyjazdowym meczem w 8. kolejce Fortuna 1. Ligi z GKS-em Tychy, poprosiliśmy naszego trenera Gonçalo Feio o kilka słów na temat przeciwnika:

Gramy z drużyną bardzo dobrze wyprofilowaną, która ma wysokich, silnych, szybkich i motorycznych zawodników, co ma wpływ na to, w jaki sposób gra w piłkę – agresywnie w obronie, z dużą ilością pojedynków, doskoków. Jest to zespół mocny w fazach przejściowych, gdzie ta motoryka ma kluczowe znaczenie, ale także jeżeli chodzi o pole karne przeciwnika, w którym GKS ma zawsze dużo rosłych zawodników i gdzie pojawia się wiele dośrodkowań z gry i po stałych fragmentach.

Czeka nas wymagający mecz pod względem intensywności i fizyczności, które według mnie będą podstawowymi jego elementami. Musimy zrobić wszystko, by poprzez naszą dyscyplinę taktyczną zneutralizować atuty rywala. To mecz piłki nożnej i w związku z tym jakość operowania piłką i decyzje w niektórych sektorach będą miały duże znaczenie w kontekście kontroli nad tym spotkaniem.

Przeciwnik gra trójką stoperów, a sposób, w jaki gra rywal zawsze wpływa na to, jak przygotowujemy się do meczu. Jednak jeżeli chodzi o duże, podstawowe zasady i filozofię to one się nie zmieniają. Są oczywiście kluczowe elementy, które adaptujemy, mamy też trochę inny rodzaj pressingu. Natomiast to zachowania, które w tym momencie w naszej drużynie dzieją się automatycznie. Piłkarze znają zasady, a poziom organizacji zespołu i jego świadomość taktyczna są na wysokim poziomie. Mamy inteligentnych piłkarzy z dużą kulturą piłkarską, więc system gry przeciwnika nie jest dla nas kluczowy. Na wynik spotkania bezpośredni wpływ będą miały pojedynki i zachowanie w kluczowych strefach na boisku.

Transmisja z meczu, którego początek zaplanowano na godz. 12:40 będzie dostępna w Polsacie Sport oraz online na: bit.ly/PolsatBoxGoF1L oraz PPV: bit.ly/MotorPPV

Wróć do aktualności
Spotkajmy się na prezentacji drużyny przed sezonem 2024/2025
Kancelaria podatkowa Paczuski Taudul nowym sponsorem Motoru
Remis w ostatnim sparingu przed startem sezonu

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii