Aktualności

Tylko punkt. Motor Lublin zremisował z Hutnikiem Kraków.

30/04/2023

W ramach 29. kolejki eWinner 2. Ligi Motor zremisował przed własną publicznością z Hutnikiem Kraków 1:1.

Gospodarze swoje ataki głównie opierali na skrzydłach w poszukiwaniu w polu karnym innych zawodników z zespołu. W 17. minucie do dogodnej sytuacji doszedł Mariusz Rybicki, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Adamem Wilkiem, niestety uderzenie trafiło prosto w bramkarza gości. Lublinianie objęli prowadzenie po przejęciu piłki przez Kacpra Wełniaka, który pewnym strzałem umieścił piłkę przy samym słupku. Miejscowi jeszcze przed przerwą mieli sytuacje do podwyższenia, lecz żadna z nich nie skończyła się bramką.

W drugiej połowie Motor nie zwalniał tempa i dążył do zdobycia drugiego gola. Hutnicy za to wraz z upływającym czasem podejmowali coraz większe ryzyko, by wyrównać rezultat spotkania i w 77. minucie po trafieniu Kamila Głogowskiego mieliśmy remis. Do zakończenia spotkania wynik już się nie zmienił i przy Arenie Lublin byliśmy świadkami podziału punktu.

Następne spotkanie na Arenie Lublin odbędzie się 13 maja o godzinie 17:00, a w nim Motor podejmie Radunię Stężyca.

Motor Lublin – Hutnik Kraków 1:1 (1:0)

Bramki: Wełniak 29’ – Głogowski 77’

Motor:  Budziłek – Szarek, Rybicki (M. Król 59’), R. Król, Wójcik, Wełniak (Kasprzyk 81’), Rudol (Szuta 82’), Luberecki, Gąsior, Lis (Staszak 69’), Ceglarz (Wojtkowski 69’)

Hutnik: Wilk – Kubowicz, Świątek (Serafin 67’), Zawadzki, Drąg, Kieliś (Lelek 82’), Urban, Głogowski, Andrzejewski (Zięba 46’) , Karpiński (Chmiel 46’), Wróbel

Żółte kartki: Gąsior - Zawadzki, Wróbel, Kubowicz

Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice)