WIELKA Sobota w Pruszkowie

08/04/2023

Wielkanocna sobota okazała się szczęśliwa dla podopiecznych trenera Gonçalo Feio. Nasz zespół pokonał na wyjeździe wyżej notowanego w ligowej tabeli Znicza Pruszków 2:1.

Starcie już od samego początku zapowiadało się na mocno wyrównane i przez ponad kwadrans obie strony prowadziły ostrożną grę, nie pozwalając na szybkie kontrataki. Pierwszy raz gospodarze zagrozili naszej bramce w 22. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skuteczną paradą popisał się Łukasz Budziłek. Motor swoje ataki prowadził głównie lewą stroną, gdzie bardzo aktywny był Filip Luberecki i to po jednym z jego dośrodkowań Michał Król zdobył pierwszą bramkę. Miejscowi starali się wyrównać jeszcze przed gwizdkiem do szatni i mieli ku temu bardzo dobrą okazję, gdy po zagraniu ręką w polu karnym Marcela Gąsiora sędzia wskazał na „wapno”. Zawodnik Znicza nie wykorzystał rzutu karnego i na pierwszą połowę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona to odważniejsze ataki żółto-czerwonych, którzy grali w przewadze jednego gracza. W 68. minucie po zamieszaniu w polu karnym do bramki trafił Mateusz Grudziński, doprowadzając do remisu. Nasza drużyna pokazała jednak, że gra się do samego końca i po rajdzie prawym skrzydłem Filip Wójcik dał po raz drugi prowadzenie lublinianom. Rezultat udało się utrzymać do ostatniego gwizdka, dzięki czemu z Pruszkowa wracamy z kompletem punktów.

W następnej kolejce żółto-biało-niebiescy podejmą na Arenie Lublin zespół Lecha II Poznań (16 kwietnia g. 17:00).