Wygrana w Bytowie

24/04/2021

Nasza drużyna wywiozła komplet punktów z Kaszub. W 29. kolejce żółto-biało-niebiescy pokonali na wyjeździe Bytovię Bytów 1:0.

Do przerwy obie drużyny nie były w stanie otworzyć wyniku, choć miały ku temu okazje, głównie po stałych fragmentach gry. Początkowo spotkanie było wyrównane, lecz z czasem zaczęła się zarysowywać nieznaczna przewaga gospodarzy.

Po zmianie stron na boisku było przede wszystkim dużo walki, o czym najlepiej świadczy duża liczba pokazanych przez arbitra żółtych kartoników. Najwięcej emocji przyniósł ostatni kwadrans, po tym jak w 74. minucie bramkę po podaniu Filipa Wójcika zdobył Paweł Moskwik. Jak się okazało, trafienie popularnego "Moskwy" sprawiło, że trzy punkty ostatecznie pojechały do Lublina. "Motorowcy" przełamali się po sześciu meczach bez zwycięstwa i po raz drugi w obecnym sezonie pokonali "Czarne Wilki".

Bytovia Bytów - Motor Lublin 0:1 (0:0)
Bramka: Moskwik 74

Bytovia: Staniszewski - Camargo, Krzyżak, Bąk, Wrzesień, Bach (66 Nowakowski), Zawistowski, Lech (88 Kieca), Moryson, Sezonienko, Giel

Motor: Madejski - Najemski (43 Grodzicki), Cichocki, Wawszczyk, Bogacz (46 Rak), R. Król, Swędrowski, Kumoch (80 Bednarczyk), Wójcik, Ropski (46 Moskwik), Świderski

Żółte kartki: trener Socha, Sezonienko, Giel, Lech, Camargo - Ropski, Bogacz, Cichocki, Kumoch, Swędrowski, Rak

Sędziował: Albert Różycki (Łódź)