Wygrywamy sparing z Widzewem Łódź

29/06/2024

W sobotnim meczu sparingowym Motor Lublin pokonał Widzew Łódź 2:1. Spotkanie zostało rozegrane w systemie 4 x 30 minut.

Bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobyli Kacper Śpiewak oraz Kamil Orlik, który wykorzystał sytuację sam na sam. W sparingu wystąpili testowani zawodnicy: wspomniany strzelec gola, Kamil Orlik, a także Christopher Simon oraz młody środkowy obrońca, Mateusz Jasiński.

Widzew Łódź 1:2 Motor Lublin

Bramki: 1:0 Hubert Sobol 75', 1:1 Kacper Śpiewak 92', 1:2 Kamil Orlik 106'

Skład Motoru w pierwszych 60 minutach: Kacper Rosa - Filip Wójcik, Marek Bartoš, Kamil Kruk, Krystian Palacz - Bartosz Wolski, Mathieu Scalet, Piotr Ceglarz - Michał Król, Samuel Mráz, Mbaye Jacques Ndiaye

Skład Motoru na ostatnie dwie kwarty: Kacper Rosa (Igor Bartnik) - Filip Wójcik (Mariusz Rybicki), Marek Bartoš (Mathieu Scalet), Kamil Kruk (Mateusz Jasiński), Patryk Romanowski - Piotr Ceglarz (Kacper Śpiewak), Marcel Gąsior, Rafał Król - Dariusz Kamiński, Kacper Wełniak, Kamil Orlik

Tradycyjnie po sparingu poprosiliśmy trenera Mateusza Stolarskiego o kilka słów podsumowania:

Jesteśmy w trakcie przebudowy zespołu. Kolejne 120 minut w nogach i dużo wniosków do wyciągnięcia. Wiemy, że stać nas na dużo więcej niż to, co pokazaliśmy w tym spotkaniu. Niektórzy zawodnicy dochodzą do zdrowia po poprzedniej rundzie. Nie ma Pawła Stolarskiego, Arka Najemskiego, czy Bartka Wolskiego, u którego nie chcieliśmy ryzykować pogłębienia drobnego urazu. Nowi zawodnicy przychodzą do nas powoli, bo chcemy, żeby to nie była ilość, tylko jakość. Dzisiaj pierwszy występ Marka Bartoša, który już po 48h w klubie pokazał, że może nam wiele dać. Chcemy zbudować ten zespół mądrze, bo ta jego niezniszczalność to jest coś bardzo ważnego, dlatego każdy transfer musi być przemyślany, nie tylko pod kątem sportowym, ale i mentalnym.

Kolejne mecze kontrolne Motorowcy rozegrają w przyszłą sobotę, na dzień przed wyjazdem na obóz przygotowawczy. Ich rywalami będą Znicz Pruszków oraz Resovia Rzeszów.

Skrót meczu: Motor Lublin - Widzew Łódź