Aktualności

Wygrywamy w Warszawie 1:0!

26/08/2023

W meczu 6. Kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin pokonał na wyjeździe Polonię Warszawa 1:0 po bramce Bartosza Wolskiego w 77. minucie.

Pierwsze dziesięć minut meczu przebiegło pod dyktando Motorowców, którzy raz po raz atakowali bramkę przeciwnika i w swoim stylu wysoko pressowali. Polonia głównie broniła się w niskiej defensywie i próbowała kontratakować, a także wykorzystywać stałe fragmenty gry.

Jedne z lepszych szans pierwszej połowy żółto-biało-niebiescy stworzyli po akcjach Piotra Ceglarza, który najpierw groźnie dogrywał do Kacpra Śpiewaka, a następnie sam strzałem głową posłał piłkę obok bramki rywali. W 41. minucie podopieczni trenera Feio stworzyli sobie dobrą okazję po sprytnie rozegranym rzucie rożnym i uderzeniu głową Kacpra Śpiewaka. Piłka została jednak wybita z linii bramkowej przez obrońców gospodarzy. Motor nie przestał atakować, przez co chwilę później zrobiło się gorąco w polu karnym Polonii, gdzie po składnej akcji znalazło się kilku graczy z Lublina. Akcja nie zakończyła się jednak strzałem i po pierwszej połowie na tablicy widniał remis 0:0.

Sam początek drugiej części gry przyniósł świetną okazję dla drużyny ze stolicy. Rafał Bajdur znalazł się w polu karnym i uderzył w poprzeczkę. To odwróciło przebieg spotkania i dominację na kolejne dziesięć minut przejęła Polonia. Motor próbował odzyskać kontrolę nad meczem i z czasem mu się to udało. W 58. minucie groźny strzał sprzed pola karnego oddał Michał Król, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Podopieczni trenera Feio przejęli już na stałe inicjatywę i co chwilę zbliżali się do bramki rywali, jednak w odpowiedzi świetną sytuację stworzyła sobie Polonia. W 68. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony strzał Mateusza Michalskiego przed siebie odbił Łukasz Budziłek. Na szczęście dla Motoru dobitka poszybowała wysoko nad bramką.

W 77. minucie Motorowcy zdobyli długo upragnioną bramkę. Po ładnej kombinacji Filipa Lubereckiego i Mariusza Rybickiego, a następnie asyście Piotra Ceglarza skutecznym uderzeniem popisał się Bartosz Wolski. Polonia próbowała szybko odpowiedzieć, ale sytuację sam na sam Pawła Tomczyka wybronił bramkarz Motoru. Piłkarze trenera Feio usiłowali dowieźć korzystny wynik do końca spotkania i ostatecznie im się to udało, mimo niebezpiecznego strzału Tomczyka, który fenomenalnie obronił Łukasz Budziłek.

Warszawa, 26 sierpnia 2023 r., godz. 17:30

Polonia Warszawa 0:1 Motor Lublin

Bramki: 0:1 Bartosz Wolski 77’

Polonia Warszawa: Jakub Lemanowicz – Maciej Kowalski-Haberek, Michał Grudniewski (46. Jan Majsterek), Michał Kołodziejski (46. Tomasz Wełna) – Dariusz Pawłowski (63. Wojciech Fadecki), Krzysztof Koton, Piotr Marciniec, Bartosz Biedrzycki – Michał Bajdur (80. Marcin Kluska), Szymon Kobusiński, Mateusz Michalski (68. Paweł Tomczyk)

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Przemysław Szarek, Arkadiusz Najemski (70. Sebastian Rudol), Filip Luberecki – Michał Król, Bartosz Wolski, Jakub Lis (81. Marcel Gąsior), Kamil Wojtkowski (63. Mariusz Rybicki), Piotr Celgarz (81. Damian Sędzikowski) – Kacper Śpiewak (63. Kacper Wełniak)

Żółte kartki: Marciniec – Wojtkowski, M. Król