Wypowiedź trenera Gonçalo Feio przed meczem z Siarką Tarnobrzeg

04/05/2023

Przed sobotnim spotkaniem przeciwko Siarce Tarnobrzeg poprosiliśmy o kilka słów naszego trenera Gonçalo Feio na temat przeciwnika:

„Siarka Tarnobrzeg to zespół, który pomimo niedawnej zmiany trenera nie zmienił struktury gry i myślę, że pod kątem zasad nie zmienił się dużo. Oczywiście zmiana trenera przyniosła im nową energię i podejście bardziej agresywne, jeśli chodzi o wysoki pressing. Natomiast z punktu widzenia strukturalnego jest to zespół, który tak jak za poprzedniego trenera gra 3-4-3, a w obronie niskiej 5-4-1 jest dobrze zorganizowany. Zespół, który czuje dobrze momenty skoków pressingowych i dobrze broni, kiedy organizuje się nisko. Z punktu widzenia charakterystyki zawodników ofensywnych jest konkretny, gra dużo piłki w przód, piłki w przestrzenie, do wahadłowych czy też do 9 i 10. Jest to drużyna, która dobrze atakuje przestrzeń za linią obrony i zespół, który jeśli chodzi o walkę w polu, drugie piłki, walkę fizyczną i intensywność gry będzie od nas sporo wymagał”.

„Z drugiej strony myślę, że za nami dobry mikrocykl jak do tej pory. Chcemy go jutro skończyć dobrym treningiem przedmeczowym i przypieczętować zakończenie tygodnia 3 punktami. Wiemy, że od 2 kolejek nie wygraliśmy, o ile w Puławach mieliśmy słabszą dyspozycję dnia, to z Hutnikiem zagraliśmy w naszym odczuciu dobre spotkanie i na pewno zasłużyliśmy na 3 punkty. Teraz musimy jeszcze bardziej wszystkiego dopilnować i być bardziej konsekwentni w naszej grze, żeby te 3 punktu przywieźć do Lublina”.

Transmisja z meczu będzie dostępna na WP Pilot.

Wróć do aktualności
Lista transferowa Motoru Lublin
Wzmocnienia w pionie sportowym i administracyjnym
Piłkarze Motoru Lublin wrócili do treningów

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii