Dwubramkowe zwycięstwo z liderem!

29/10/2023

W meczu 13. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin pokonał przekonująco lidera tabeli, Odrę Opole 2:0. Bramki dla Motoru zdobyli Arkadiusz Najemski i Kacper Wełniak.

Spotkanie od samego początku było bardzo dynamiczne. Obie drużyny próbowały atakować, ale częściej bliżej bramki przeciwnika znajdowali się Motorowcy. W 7. minucie przeprowadzili składną akcję zakończoną groźnym podaniem wzdłuż bramki Odry, które przechwycił Artur Haluch.

W 16. minucie boisko musiał opuścić Rafał Król. Kapitan Motoru doznał urazu w starciu z rywalem i mimo prób nie był w stanie kontynuować gry. Zastąpił go Kamil Wojtkowski. W kolejnej fazie tempo meczu spadło. W 31. minucie podopieczni trenera Feio przeprowadzili udaną kontrę zakończoną strzałem Wojtkowskiego, ale bramkarz Odry poradził sobie z nim bez problemów. W odpowiedzi goście kilkukrotnie zbliżyli się do bramki Łukasza Budziłka, a swoich szans szukali głównie po stałych fragmentach gry.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, druga rozpoczęła się od bardzo dobrej okazji dla Motoru. Zespół gospodarzy przycisnął rywala pod jego polem karnym, a mocny strzał Krystiana Palacza z trudem odbił Haluch. W 60. minucie najpierw Odra po dalekim wrzucie z autu była bliska zdobycia gola, ale strzał Piotra Żemło minimalnie minął bramkę Budziłka, a chwilę później w odpowiedzi uderzał Filip Wójcik, jednak trafił prosto w bramkarza gości.

Ostatecznie w 67. minucie to Motor wyszedł na prowadzenie. Arkadiusz Najemski uderzył celnie po podaniu Filipa Wójcika. Odra próbowała odpowiedzieć, ale 10 minut po zdobyciu gola bliżej podwyższenia rezultatu byli żółto-biało-niebiescy – strzał Bartosza Wolskiego i dobitkę Kacpra Wełniaka obronił Haluch. W trakcie całego spotkania mecz miał wiele przerw ze względu na ostre starcia zawodników obu drużyn. To że gra była „szarpana” nie przeszkadzało Motorowcom, którzy nastawieni na walkę, dobrze kontrolowali przebieg rywalizacji.

W końcówce goście szukali wyrównania, ale nadziali się na kontrę. Świetną akcję Piotr Ceglarza wykończył Kacper Wełniak, czym przypieczętował zwycięstwo podopiecznych trenera Feio. Motor tym samym dopisał trzy punkty do ligowej tabeli i wskoczył w niej do pierwszej szóstki.

Arena Lublin, 29 października 2023 r., godz. 12:40

Motor Lublin 2:0 Odra Opole

Bramki: 1:0 Arkadiusz Najemski 67’, 2:0 Kacper Wełniak 90+4’

Motor Lublin: Łukasz Budziłek – Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz (77’ Filip Luberecki) – Piotr Ceglarz, Bartosz Wolski, Marcel Gąsior (63’ Mathieu Scalet), Rafał Król (16’ Kamil Wojtkowski), Mariusz Rybicki (46’ Michał Król) – Michał Żebrakowski (63’ Kacper Wełniak)

Odra Opole: Artur Haluch – Piotr Żemło, Mateusz Kamiński, Jiri Piroch, Jakub Szrek – Rafał Niziołek, Adrian Purzycki (76’ Maciej Urbańczyk) – Tomas Mikinic (63’ Dawid Czapliński), Borja Galan, Jakub Antczak (76’ Michał Surzyn) – Din Sula (76’ Maksymilian Hebel)

Żółte kartki: Scalet, Wełniak, Rudol – Antczak, Purzycki