Kolejne dwa sparingi za nami

06/07/2024

W dwóch rozegranych dzisiaj sparingach Motor Lublin pokonał Resovię Rzeszów 1:0 oraz uległ Zniczowi Pruszków 0:3. 

W pierwszym ze spotkań bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył Mbaye Jacques Ndiaye. W składzie Motoru wystąpiło kilku zawodników Akademii: Sebastian Sikora, Arkadiusz Murzacz, czy też Grzegorz Nasalski.

Motor Lublin 1:0 Resovia Rzeszów

Bramki: 1:0 Mbaye Jacques Ndiaye 23'

Skład Motoru: Igor Bartnik (Oskar Jeż) - Dariusz Kamiński, Arkadiusz Murzacz, Konrad Magnuszewski, Krystian Palacz - Rafał Król, Marcel Gąsior, Christopher Simon - Mbaye Jacques Ndiaye, Kacper Śpiewak, Sebastian Sikora (Grzegorz Nasalski)

W drugim meczu Motorowcy przegrali z pierwszoligowym Zniczem Pruszków 0:3.

Motor Lublin 0:3 Znicz Pruszków

Bramki: 0:1 Radosław Majewski 21', 0:2 zawodnik testowany 75', 0:3 Daniel Stanclik 77'

Skład Motoru: Kacper Rosa - Filip Wójcik, Marek Bartoš, Kamil Kruk, Patryk Romanowski (Paweł Stolarski) - Bartosz Wolski, Mathieu Scalet, Krzysztof Kubica - Michał Król, Samuel Mráz, Piotr Ceglarz 

Po sparingach poprosiliśmy trenera Mateusza Stolarskiego o kilka słów podsumowania:

Mecz z Resovią był okazją do przetestowania młodych zawodników z Akademii, którzy trenowali z nami w tym tygodniu. W wielu aspektach wyglądaliśmy dobrze i cieszymy się, że udało się wygrać. W drugim meczu, ze Zniczem Pruszków wydarzyło się coś, co nie powinno mieć miejsca. Przegraliśmy go defensywą. Taki wynik jest niedopuszczalny i zdajemy sobie z tego sprawę. To spotkanie pokazało nam, nad czym musimy teraz pracować, by to się nie powtórzyło. 

W niedzielę, 7 lipca żółto-biało-niebiescy wyjeżdżają na obóz do Hotelu BoniFaCio SPA & Sport Resort. Ostatnie mecze sparingowe przed startem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy rozegrają na wyjeździe w piątek, 12 lipca z Radomiakiem Radom. 

Wróć do aktualności
Spotkajmy się na prezentacji drużyny przed sezonem 2024/2025
Kancelaria podatkowa Paczuski Taudul nowym sponsorem Motoru
Remis w ostatnim sparingu przed startem sezonu

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii