Krzysztof Kubica dołącza do Motoru Lublin

03/07/2024

Środkowy pomocnik, Krzysztof Kubica zasila zespół Motoru Lublin na zasadzie rocznego wypożyczenia z Benevento Calcio. Klub zostawił sobie opcję wykupu i podpisania z zawodnikiem kontraktu na 3 lata.

Nasz nowy piłkarz urodził się 25 maja 2000 roku. To środkowy pomocnik, który mierzy 193 cm wzrostu i ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski U-21.  

Jestem podekscytowany nowym, zbliżającym się sezonem. Śledziłem wiosenną rundę Motoru. Fajnie, że tę drużynę cechuje waleczność do ostatniej minuty. Myślę, że taki styl mi odpowiada. Jestem wychowany tak, by walczyć do końca i wygrywać mecze. – powiedział nam nowy nabytek żółto-biało-niebieskich.

Krzysztof Kubica został wypożyczony do Motoru z włoskiego Benevento Calcio, którego barwy reprezentował od początku sezonu 2022/2023. W rozgrywkach Serie B i Serie C oraz Pucharu Włoch wystąpił 26 razy. Wcześniej był piłkarzem Górnika Zabrze, gdzie od sezonu 2020/2021 rozegrał 61 spotkań, zdobył 9 goli i zaliczył 4 asysty. Ma również za sobą sezon spędzony w Chrobrym Głogów, który zakończył z wynikiem 17 rozegranych meczów, 2 bramek i 1 asysty.

Krzysztof będzie u nas występować w koszulce z numerem 8.

Witamy w Motorze!

Wróć do aktualności
Spotkajmy się na prezentacji drużyny przed sezonem 2024/2025
Kancelaria podatkowa Paczuski Taudul nowym sponsorem Motoru
Remis w ostatnim sparingu przed startem sezonu

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii