Pokonujemy Górnik Zabrze 1:0

13/09/2024

W meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy Motor Lublin pokonał Górnik Zabrze 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Christopher Simon. Na Arenie Lublin to spotkanie obserwowało 12 497 widzów.

Początek rywalizacji to przewaga Motoru, który utrzymywał się przy piłce, atakował i w 7. minucie mógł otworzyć wynik spotkania. Dośrodkowanie Jacquesa Ndiaye zamykał strzałem głową Samuel Mráz, ale trafił w słupek. Podopieczni trenera Stolarskiego przeważali, ale goście również szukali swoich okazji. W 29. minucie przed szansą stanął Lukas Podolski, jednak świetnie zatrzymał go Ivan Brkic.

Do przerwy zabrakło już kolejnych klarownych sytuacji i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron szybko nastąpiło przełamanie. Już cztery minuty po wznowieniu gry precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Christopher Simon i wyprowadził Motor na prowadzenie. Nasz zespół poszedł za ciosem i po chwili mógł podwyższyć wynik, ale mocny strzał Mráza ponownie trafił w słupek.

Goście starali się odpowiedzieć, ale podopieczni trenera Stolarskiego kontrolowali przebieg meczu. Swoją szansę na zdobycie gola miał Jacques Ndiaye, ale jego uderzenie głową bardzo dobrze wybronił Michał Szromnik. Do samego końca Motorowcy cierpliwie i skutecznie się bronili dowożąc satysfakcjonujący wynik, a także dopisując trzy punkty do ligowej tabeli.

Arena Lublin, 13 września 2024 r., godz. 18:00

Motor Lublin 1:0 Górnik Zabrze

Bramki: 1:0 Christopher Simon 49’

Motor Lublin: Ivan Brkic – Filip Wójcik, Sebastian Rudol, Marek Bartoš, Krystian Palacz (66’ Filip Luberecki) – Bartosz Wolski, Sergi Samper (73’ Mathieu Scalet), Christopher Simon (66’ Kaan Caliskaner) – Mbaye Jacques Ndiaye, Samuel Mráz (83’ Kacper Wełniak), Michał Król

Górnik Zabrze: Michał Szromnik – Dominik Szala (85’ Manu Sanchez), Kryspin Szcześniak, Josema Sanchez, Erik Janza – Damian Rasak, Patrik Hellebrand (79’ Aleksander Tobolik) – Norbert Wojtuszek (65’ Lukas Ambros), Lukas Podolski (85’ Aleksander Buksa), Taofeek Ismaheel – Luka Zahović (65’ Sinan Bakis)

Żółte kartki: Ndiaye – Wojtuszek, Josema