Aktualności

Wypowiedź trenera Gonçalo Feio przed meczem ze Stalą Rzeszów

15/03/2024

Przed sobotnim, wyjazdowym meczem w ramach 24. kolejki Fortuna 1. Ligi ze Stalą Rzeszów, poprosiliśmy trenera Gonçalo Feio o kilka słów na temat przeciwnika i podejścia naszej drużyny do tego spotkania:

Stal Rzeszów to na pewno klub, któremu można pozazdrościć akademii i „wyprodukowania” młodych zawodników, stanowiących o sile pierwszej drużyny, którzy wspierani są przez doświadczonych zawodników, ogranych nie tylko na poziomie pierwszej ligi, ale i na poziomie Ekstraklasy. Należy podkreślić, że to też zespół, który w ostatnich piętnastu meczach, w trzynastu strzelił minimum jednego gola.

Skupiając się na nas: my musimy zacząć od podstaw: od dyscypliny bez piłki, od dużej intensywności. Wykorzystać też, jako dodatkową motywację, tą złość sportową, która jest w nas po bardzo dobrym meczu z Górnikiem, gdzie byliśmy bliżej zwycięstwa i po ostatnim spotkaniu z Polonią, gdzie była duża frustracja z tego jednego punktu. A potem wychodząc od tych podstaw, czyli dyscypliny, pracy w obronie, wykonaniu na każdej pozycji tego, co należy, musimy zabrać Stali Rzeszów piłkę. To zespół, który bardzo dobrze się przy niej czuje, ponieważ ma technicznych piłkarzy.

My za to jesteśmy drużyną, która gdy dominuje z piłką, potrafi stworzyć sytuacje w różnych fazach gry, więc to musi być mecz kompleksowy z naszej strony. To był pierwszy dłuższy mikrocykl, który mieliśmy od jakiegoś czasu, więc mogliśmy dobrze go przepracować. Nasze nastawienie na mecz w Rzeszowie może cechować tylko i wyłącznie mocna praca, robienie rzeczy dobrze i konsekwencja, zarówno bez piłki, jak i z piłką. Wszystko po to, żeby przywieźć stamtąd 3 punkty.

Transmisja z meczu, którego początek zaplanowano na godz. 17:30, będzie dostępna w Polsacie Sport Extra oraz online na: bit.ly/PolsatBoxGoF1L i w PPV: bit.ly/MotorPPV

Wróć do aktualności

SPONSOR TYTULARNY

Partner strategiczny

Sponsorzy główni


Sponsorzy techniczni


Sponsorzy


Partnerzy 


Sponsorzy Akademii


Partnerzy Akademii